Болгарія – яскрава країна з чудовою природою, стародавніми пам’ятниками, відмінними пляжними і гірськолижними курортами, а також смачною і різноманітною кухнею.

До Болгарії можна приїжджати і взимку, і влітку, на відпочинок і для оздоровлення – кожен знайде щось своє, близьке в цій красивій країні.

Безвізовий режим для громадян України з біометричними паспортами! Громадянам України для відвідування Болгарії без біометричного паспорту потрібно оформити національну візу, яку отримати дуже легко. Оскільки країна не входить до шенгенської зони, пакет документів для оформлення візи мінімальний:

закордонний паспорт;
ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта;
візова анкета;
фотографія розміром 35×45 мм.
Власники діючих шенгенських мультивіз можуть перебувати на території Болгарії без оформлення болгарської візи. Загальний термін перебування в Болгарії не може перевищувати 90 днів протягом півріччя.

Дешево і просто дістатися. До Болгарії ви можете дістатися на автобусі, поїзді, власному автомобілі або на літаку. Наземний транспорт в літній час є бюджетною альтернативою перельоту. Однак час у дорозі може скласти від 14 годин подорожі.

Наприклад, туристичний оператор Нова Планета пропонує автобусні квитки з Чернівців, Києва, Львова, Луцька, Харкова, Дніпра в Софію та міста чорноморського узбережжя за ціною від 45 євро в обидві сторони. 

Прекрасний клімат. У Болгарії добре відпочивати і взимку, і влітку. Влітку болгарські курорти вибирають через м’який клімат, прекрасне море з бірюзовим віддінком води та чорноморські пляжі (велика кількість яких нагороджена блакитним прапором). Тут майже завжди сонячно, але при цьому ніколи не буває виснажливої спеки.

Пляжний сезон в Болгарії досить тривалий: з травня по жовтень. На морі завжди легкий морський бриз, температура не більше +30 градусів, температура води +26. Теплі води Чорного моря біля узбережжя Болгарії відрізняються зниженим вмістом солей: вони не спричинять подразнення навіть на найбільш чутливій шкірі.

Чорноморське узбережжя Болгарії поблизу Бургаса
Взимку середня температура в горах близько -5 градусів, але деколи може опускатися і до -30. Товщина снігового покриву сягає 2 м.

Слов’янський менталітет. Основна релігія в Болгарії – православ’я. Історія Болгарії нерозривно пов’язана з нашою країною. Тому менталітет болгар дуже схожий на наш. Тож ви легко зможете знайти спільну мову з місцевими жителями.

Немає мовного бар’єру. Незважаючи на те, що державною мовою є болгарська, на всіх курортах обслуговуючий персонал знає російську, англійську, німецьку та французьку мови. Тому ви можете сміливо спілкуватися російською мовою. Принаймні основна частина дорослого населення непогано нею володіє. Також, з недавніх пір обслуговуючий персонал деяких приймаючих сторін туроператорів, почав вивчати й українську мову

До того ж українська і болгарська мови мають багато спільного. Вивіски, цінники та іншу потрібну друковану інформацію теж можна зрозуміти: у Болгарії використовуються кириличні букви. А привітність і гостинність болгар зроблять ваше перебування в країні легким та комфортним.

Недорогий шопінг. У Болгарії можна успішно поєднати відпочинок з шопінгом. У місцевих магазинах і бутіках ціни на брендові товари нижчі приблизно на 20-30%. Придивіться до сувенірної продукції та національних товарів: лляні скатертини, парфуми з болгарської Долини троянд, унікальні вироби зі срібла, кераміка ручної роботи, шкіряний одяг, аксесуари – все хорошої якості.

Головний місцевий сувенір – ракія (болгарська горілка). У магазинах завжди є великий вибір. Ще один “істинно болгарський” алкогольний напій – мастика з присмаком трави алтейка. Один з кращих сортів – мастика Peristera міцністю 42 градуси.

Магазини відкриті з понеділка по п’ятницю, у суботу працюють за скороченим графіком. Багато торгових закладів працюють без вихідних (на курортах часто до 22:00). Продовольчі магазини нерідко відкриті цілодобово (про що буде свідчити вивіска “Non-stop”).

Пляжні та гірськолижні курорти. Болгарія – це і звичний для нашої свідомості приморський курорт, повний сонця і тепла, і мережа унікальних гірськолижних курортів.

Влітку туристи приїжджають на пляжний відпочинок. Берегова лінія Болгарії довжиною 378 км розділена на північну і південну. І в тій, і в іншій частині є популярні курорти. Так, на півночі знаходиться місто-порт Варна, Албена і знамениті Золоті Піски. Південь – це Бургас, Сонячний Берег, Несебр і Созополь.

Банско – один з найвідоміших гірськолижних курортів Болгарії
Зима – час для гірськолижного спорту. Знамениті гірськолижні курорти: Банско, Боровець, Пампорово, Вітоша – все більше і більше набирають популярності. Відпочити на курорті можна досить дешево, тому з кожним роком приплив туристів і любителів гірськолижного спорту тільки збільшується.

Проживання на будь-який смак і гаманець. У Болгарії можна знайти великий спектр пропозицій житла: від економних баз відпочинку до VIP-готелів. До того ж останнім часом готельний фонд країни активно реконструюється, і до початку сезону кожен готель проводить косметичний ремонт.

У Болгарії в більшості своїй готелі категорії 3* і 3* люкс. З кожним роком з’являється все більше готелів 4* і 5*. Обслуговування там на європейському рівні. Харчування найчастіше на базі сніданків – система “шведський стіл”. У столиці та великих містах є хостели для “бюджетних” мандрівників.

Великою популярністю користуються санаторії Болгарії, особливо в районі міста Поморіє або Бургаса. Вони пропонують широкий спектр лікувально-оздоровчих процедур, спрямованих на позбавлення від різного роду хвороб, загальне покращення імунітету, позбавлення від стресу, та й просто приведення в норму шкіри і “ліквідацію” зайвих кілограмів. Це кращий спосіб недорого підкоригувати своє здоров’я.

Смачна і корисна болгарська кухня. Болгарська кухня заслуговує особливої уваги. За традицією болгари вважають за краще готувати їжу на відкритих вогнищах – скарах. Найпопулярніші страви – це кебаб (м’ясо на рожні), кебабче (смажені м’ясні ковбаски), шопський салат з бринзою, гювеч (тушковане м’ясо з овочами), знамениті фаршировані перці, банниця (листкові пиріжки з різними начинками) і, звичайно ж, болгарське вино.

Смачна і різноманітна болгарська кухня підкорює туристів
Болгари відрізняються особливою пристрастю до бринзи. Втім, крім бринзи в країні багато інших молочних продуктів: “кисело мляко” (напій на зразок кисляку), “айран” – солона суміш йогурту і води, і навіть холодний суп “таратор” (суміш кислого молока, огірків, часнику та горіхів). Рекомендується також спробувати місцеві сири – твердий жовтий “кашкавал” і м’який “сирене” з овечого молока.

Місцеві вина – прекрасне доповнення до смачного обіду або вечері. Серед червоних вин можна виділити “Памід”, “Гимзу” і “Мелник”, серед білих – “Хан Крум Трамінер”, “Галатею” і “Кадарку”.

 

Цікава історія, культура і традиції. Болгарія більше 13 століть пов’язувала Схід і Захід. Сім цивілізацій проживали на території цієї країни, і всі вони вплинули на культуру і традиції сучасних болгар. Відвідайте знамениті міста Несебр, Велико-Тирново, Пловдив, Софію; обов’язково поїдьте в Рильський монастир, який знаходиться в 119 км на південь від столиці; любителів природи не залишить байдужими Долина троянд – чудовий запах троянд, лаванди і м’яти розстилається на кілька кілометрів.

Знаменита болгарська Долина троянд
Інші цікаві місця Болгарії: Шумен – один з центрів болгарського середньовіччя; Банско – там збереглися будівлі епохи Відродження; одне з найдавніших міст Європи Варна, містечко Бєлоградчик з римською фортецею Кале і національним парком Бєлоградчишки скелі.

Стародавнє болгарське село
Щоб краще пізнати країну, відвідайте болгарський фольклорний вечір з традиційною національною вечерею, піснями і танцями на розжареному вугіллі – цей вечір залишить по собі незабутнє враження.